تبلیغات
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد - مهمترین رویدادهای سال 2008
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

بر اساس نظر سنجی های انجام شده مهمترین رخدادهای سال گذشته میلادی به شرح ذیل بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از ریانوستی، نظر سنجی ها نشان می دهد مهمترین رخدادهای سالی که گذشت، به ترتیب اولولیت به شرح ذیل می باشد.
 
جنگ اوستیای جنوبی که طی آن نظامیان گرجی هشتم آگوست به اوستیای جنوبی حمله کردند و طی آن بیش از دو هزار و صد نفر کشته شدند، مهمترین رویداد سال جاری  بود.

انتخاب باراک اوباما طی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که اولین رییس جمهور سیاهپوست این کشور می باشد، در رتبه دومین رخداد مهم دنیا قرار گرفته است.
 
استقلال کوزوو از صربستان و تبدیل آن به کشوری مستقل در تاریخ هفدهم فوریه سال 2008 میلادی در صدر سومین خبر مهم سال گذشته می باشد.

حملات دزدان دریایی سواحل سومالی هم از مهمترین خبرهای سال گذشته بوده است که طی آن بیش از 1500 دزد دریایی با 60 قایق تعداد زیادی کشتی از کشورهای مختلف دزدیدند.

ادامه در ادامه مطلب

حمله تروریستی بمبئی که در روز 26 نوامبر رخ داد که طی آن بالای 200 نفر کشته شدند. در این رخداد تروریستها از گروه مجاهدین دکان بیش از دویست نفر را در هتل تاج محل که از مکانهای دیدنی و تاریخی هند می باشد، زندانی کردند و آنجا را به آتش کشیدند.
 
توافقات آمریکا در مورد سپر ضد موشکی با لهستان و چک که با خشم روسیه همراه بود، در رتبه بعدی قرار دارد.
 
مناقشات گازی اوکراین با روسیه که کشور اوکراین بیش از 2 میلیارد دلار بخاطر عرضه گاز به گازپروم بدهکار بود که پس از پایان مهلت آن روسیه صدور گاز را به این کشور قطع کرد.

حملات ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که همچنان ادامه دارد و باعث کشتار صدها بی گناه شده است.
 
بحران مالی دنیا که نتایج سیاستهای غلط سردمداران دولتهای بزرگ می باشد که اقتصاد کل دنیا را با مشکل روبه رو کرده است. 

پرتاب کفش منتظر الزیدی، خبرنگار عراقی به بوش درآخرین سفر رسمی خود قبل از پایان دوره ریاست جمهوری اش به عراق که بازتاب بالایی در رسانه های سراسر دنیا داشت  ونیز یکی از مهمترین اتفاقات سال جاری بود.

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 17 دی 1387 توسط میلاد _ آیدا
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

موضوعات

نظر سنجي

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

آمار سايت